Systemy IP PoE

 

VIDEO

System synchronizacji IP produkcji Sapling zapewnia całkowitą kontrolę nad każdym urządzeniem. Każdy zegar jest kontrolowany i zarządzany niezależnie przy pomocy wbudowanego interfejsu, który pozwala na dokonywanie ustawień funkcji zegara IP z dowolnego miejsca w sieci.  

System IP jest synchronizowany oraz jednocześnie zasilany poprzez protokół PoE Power over Ethernet (802.3af). Do pełnego uruchomienia wystarczy więc doprowadzenie jednego przewodu min. CAT5.

Ponieważ każdy zegar może otrzymywać czas z serwera (S)NTP, nie ma potrzeby instalacji zegara głównego. Komunikacja odbywa się na okablowaniu CAT5 lub CAT6 i jest połączona poprzez RJ-45 w zegarach dla prostej instalacji. 

 

Jak działa system Sapling IP

 W dzisiejszych czasach jedną z niewielu rzeczy postepujących szybciej niż technologia, jest pragnienie naszego społeczeństwa, aby zrozumieć i wykorzystać tę technologię do jak najbardziej efektywnych wyników w biznesie. Ciągłe postępy technologiczne są nie tylko oczekiwane- są wymagane. Każdy stara się wspierać je indywidualnie lub w ramach przedsiębiorstwa w celu osiągnięcia maksymalnej efektywności operacyjnej. Szybko rozwijającą się gałęzią są właśnie zsynchronizowane systemy zegarowe, gdzie zegary w systemie IP są jednym z największych osiągnięć tego sektora. 

System IP produkcji Sapling obejmuje bardzo zaawansowaną technologię, która może generować korzystne rezultaty. Unikalną przewagą, w porównaniu z innymi systemami jest fakt, że KAŻDY zegar działa w PoE, co oznacza, że systemy IP otrzymują dane oraz zasilanie poprzez kabel Ethernet. Co za tym idzie, KAŻDY zegar w systemie ma możliwość otrzymywania czasu z serwera czasu (S)NTP, a tym samym zegar główny nie jest konieczny do zakupu, co znacznie zmniejsza koszty i jest prostsze w obsłudze.

Kolejną korzyścią w systemach IP jest ich oprogramowanie (web interface). Każdy zegar w tym systemie posiada wbudowane oprogramowanie, razem z własnym adresem IP. To pozwala użtykownikowi obsługiwać oraz dostosować ustawienia zegara zegarów z dowolnego miejsca. W zaciszu własnego domu można wybierać opcje wyświetlania czasu (tryb 12 lub 24h), ustawienia czasu letniego, czy też poziom jasności wyświetlacza (w zegarach cyfrowych).

Co więcej, cecha ustawiania jasności wyświetlacza może pozwolić obiektowi być bardziej energooszczędnym. Na przykład, szkoły mają swoje godziny szczytu pomiędzy 7 a 19- dwunastogodzinną ramę czasową ze stałym ruchem nauczycieli, uczniów, pracowników. W przeciągu tych godzin, ustawienie jasności na najwyższą pozwala na lepszą widoczność w klasach oraz na korytarzach. Wieczorami zegary nie są tak obserwowane, więc jasność wyświetlacza może być zdecydowanie niższa. Ustawienie jasności pozwala na oszczędność energii oraz wydatków wpływając na nasze środowisko, a szkoła może wydać te oszczędności na inne kluczowe elementy eksploatacyjne. 

Znajomość zastosowania wszelkich technologii, w tym systemów zegarowych Sapling IP, jest niezwykle cenna dla organizacji.Wprzedsiębiorstwach, które chcą odnieść sukces, zainstalowanie systemów Sapling musi byc działaniem, które wykorzystuje wszystkie jego korzyści. Systemy Sapling pozwalają oszczędzić pieniądze, wpłynąć korzystnie na środowisko, a także podnieść produktywność poprzez punktualność pracowników. Technologia się rozwija, a my musimy podążać za nią i ją wykorzystywać, aby odnieść sukces.