Czym jest zsynchronizowany system zegarowy? 

 

ZOBACZ VIDEO

 

Zsynchronizowany system zegarowy to rozwiązanie, dzięki któremu wszystkie zegary systemu wyświetlają precyzyjny i taki sam czas - z dokładnością zegara atomowego nawet do 1ms w sieci LAN.

Zsynchronizowany system zegarowy zazwyczaj składa się z serwera synchronizacji czasu - zegara pierwotnego oraz wielu zegarów wtórnych / pobocznych (tarczowych lub/i cyfrowych). Zegar pierwotny komunikuje się ze wszystkimi zegarami wtórnymi systemu, zapewniając im źródło dokładnego czasu oraz pełną synchronizację. Dzięki takiemu rozwiązaniu, bez względu na lokalizację , czas wskazywany przez każdy z zegarów będzie wskazywał dokładny czas rzeczywisty.

 

W jaki sposób następuje synchronizacja czasu w systemie zegarowym?    

 


Zaletą synchronizowanego systemu zegarowego jest możliwość pobierania sygnału czasu z wielu źródeł referencyjnych- zegar pierwotny otrzymuje informację o czasie z serwera synchronizacji czasu (NTP), odbiornika GPS lub z własnego zegara wewnętrznego (wysokiej jakości oscylatora kwarcowego). Kiedy do zegara pierwotnego dociera czas rzeczywisty z jednego z tych źródeł, wysyła on informację o czasie do wszystkich zegarów wtórnych systemu. Sygnał jest wysyłany do zegarów wiele razy dziennie, zapewniając ciągłą synchronizację czasu zegarów i nie dopuszczając do jego odchylenia.

 

Jakie usługi możemy zaoferować?

 

Jesteśmy dystrybutorem synchronizowanych systemów zegarowych w Polsce. W swojej ofercie posiadamy urządzenia kilku rzetelnych dostawców z całego świata, spełnimy oczekiwania każdego użytkownika w zakresie synchronizacji czasu.

Oferujemy Państwu zarówno same dostawy systemów, jak i usługi projektowania, montażu oraz konfiguracji systemu. Prowadzimy również usługi konserwacyjne oraz serwisowe.

Zapraszamy do współpracy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.